הילה, יובל וירדן בכר

הילה- הנצחה שנה רביעית 2/10/12

יום ד' שעת בין הערביים, מתחם הבימה החדש.השקיעה צבעה את השמיים באור נוגה זהוב. וכמו במשיכות מכחול רכות פסים אדומים מפוזרים מעל.
במרכז הכיכר גינה יפהפיה בצורת מלבן ושלוש מדרגות מקיפות אותה ומובילות מטה אליה. ובגינה, בערוגות גיאומטריות, פרחי העונה בשלל צבעים.בצד ימין, לא הרחק משם, בכיכר הבימה, בריכת מים רדודה מאוד, מלבנית אף היא. ובין שני המיצגים האדריכליים המרתקים הללו עומדת לה אישה, ומתבוננת.לימינה, היא רואה ילדון כבן ארבע שיערו חלק, כהה. הוא מקשיח את גופו הזעיר ומושיט רגל קטנטנה יחפה לחוש את רעננות המים בבריכה. בעיניו, ודאי נראית הבריכה כאוקיינוס רחב מימדים והוא מתרגש כולו לקראת המפגש עם מימי הבריכה .

עיני האישה תוהות מנסות לתפוס את המחזה הקסום הזה כולו, והיא מסיטה את ראשה לשמאל.שם, על המדרגות המקיפות את הגינה, יושבים עשרות הורים עם ילדיהם העליזים ונהנים מהמחזה המרהיב , מהמרחבים הלבנים של כיכר הבימה.

מבטה של האישה סוקר את אותם אנשים, חולף אותם אחד אחד והוא מחפש צעירה בעלת רעמת תלתלים זהובה. הוא תר אחר יפיפיה, תמירה ודקת גו ולצידה שני פעוטות: האחד בן 6 ואחותו הקטנה, שזה עתה מלאו לה ארבע. ילדים יפי תואר מלאי שמחת חיים.

שוב חיפשתי אתכם הילה אהובתי. שם בכיכר הבימה המתחדשת, כיכר התרבות.כל כך הרבה ילדים, כל כך הרבה אמהות , מדוע לא יכולת גם את להיות שם ?לפגוש אותי לרגע קט לחבק, לנשק רק עוד פעם אחת. להגיד עוד מילה, להביט בעיניך ולחחיך אליך חיוך אוהב, להרים בזרועותי פעם נוספת את יובלי המתוק, לחוש את תלתליה הרכים של ירדן, שודאי גדלו זה מכבר ,כאלו כמו שהיו לך בילדותך. לראות אתכם…. לפחות לרגע קט.

עוברים ושבים נעצו עיניהם באישה התמהונית הזו שנעצרה, שם לבד במרכז הכיכר ווהיא מוטרפת בחיפושה אחר יקיריה, מחפשת ואינה מוצאת…!

ואז המציאות מכה בי ללא רחם ומזכירה לי שלא באתי לפגשך בכיכר יפתי, נקראתי לתכנן את טקס ההנצחה- שלכם: שלך, של יובל ושל ירדן עם דב ועירית. הדופק מאיץ מהירות שיא, הלב מאיים להתפוצץ , והמוח.?.. המוח פשוט עומד להתפקע לשניים- במאבק אכזרי בין הזיה למציאות. איך ייתכן שאתם לא פה?

ושוב צפים הזכרונות, ושוב עולה דמותך המדהימה: צעירה יפהפייה חיוך רחב חושף שיניים מושלמות צחורות, מלאת שמחת חיים, אוהבת אדם.אם כל כך מסורה, העוטפת את גוזליה הרכים ומגוננת עליהם גם במחיר חייה שלה. בת, ואחות ששמה את משפחתה בראש מעייניה. וכל המעלות הללו ואף לא תינוקת שנשאת ברחמך לא מנעו ממך להספיק בזמן כה קצר לפתח קרירה של עו"ד וקצינת משטרה מסורה.

ולזכותך ולכבודך ילדתי, אנו מבטיחים להמשיך את דרכך!הילה אהובה שלי , יובלי וירדן המתוקים – אתם בליבנו לעולם, יהי זכרכם ברוך.
דודה שלך. אילה בשם כל המשפחה.

דילוג לתוכן